Animace, výtvarné styly, cesta přes minové pole, letní kino a bojovka

Dnes jsme započali poslední dvojici workshopů-vytvarný a animační.Na vytvarném jsme si vyzkoušeli různé techniky a reprodukci slavného díla.Na animačním pak základní techniky animace a dabingu. Velikou část odpoledne jsme pak strávili v bazénu. Poté jsme zkusili přehrát seriál MASH a úspěšně prošli minovým polem. Poté jsme si užili letní kino a hrdince filmu jsme jsme pomohli k seriálu a při tom si užili krásnou bojovku.

Herecký a hudební workshop, černý trh a táborák

Dnes na hudebním workshopu jsme se učili pracovat s dechem, rytmem a slovy tak, abychom nakonec společně vytvořili voicebandovou skladbu z básně Jiřího Žáčka. Naučili jsme se propojit dva vytleskavaci rytmy a fungovat dohromady jako kapela, ale s minimem nástrojů.

Herecký Workshop se zakládal na různých hrách, souvisejících s herectvím. Děti si vyzkoušely improvizovat s různými předměty. Každý se učil zásady, který musí každý herec dodržovat a na závěr ve skupinkách děti sestavily scénku. Každý si užil spoustu zábavy a přiučil se herecké dovednosti.

Odpoledni setkání se scenáristou bylo opět výletem do jeho fantazie, tentokrát zkusil pracovat s Ally McBealovou a pořídit jí nějaký pořádný případ – to byla přesně práce pro nás, simulací černého trhu jsme vytvořili případů dost. A večer vzplál oheň, nikdo neuhořel.

Fotky budou, slibujeme 🙂

Tanec, ruční papír, hry a „výlet“ na hrad

Děti, které včera tancovaly, dnes vyráběly ruční papír a zdobily ho proužky barevných papírů nebo obarvenými provázky, jako vedlejší produkt obarvených provázků pak vznikaly různé obrazce a míchání barev.

Odpoledne jsme se opět setkali se scenáristou a paní produkční, když se mu snažila rozmluvit přepisování seriálu Přátelé. Vyzkoušeli jsme si přátelství v týmové hře a vyšli jsme na blízkou zříceninu. Večer jsme pak procvičili dodržování pravidel křížovky, někteří se je teda museli nejdříve naučit.

Ruční papír, tanec, hledání stínu

Včera jsme se kromě příjezdu a večeře stihli sotva seznámit, takže jsme nepsali příspěvek a radši vybalovali. Pokud vám řádek o hraní seznamovací hry Inzeráty chyběl, omlouváme se, fotka je přiložena dnes.

Dopoledne se prostřídaly první dva workshopy. V rámci tanečního workshopu si děti vyzkoušely něco málo z toho, co možná budou jednou brát v tanečních, ve verzi adekvátní jejich věku. Workshop ručního papíru popíšeme podrobněji zítra, dnes jen konstatujeme, že výsledky, které jsme viděli vypadají moc hezky.

Odpoledne jsme byli svědky snažení scénáristy o úspěch v seriálové tvorbě, ale štěstí ani producenti mu nepřáli. Pro inspiraci jsme mu přehráli znělku seriálu Simpsonovi a společně s ním pak napravovali neduhy seriálů Hvězdná brána a Mr. Bean.

Vzhledem ke kvalitě připojení se omlouváme za případné technické nedostatky ve fotografiích, není úplně v našich silách kontrolovat, zda se opravdu nahrály tak jak měly.

ArtCamp 2020

Prázdninový pobyt se koná od 8.8. do 15.8. 2020 v areálu DDM HMP Podhradí u Ledče nad Sázavou, na protějším břehu od železniční zastávky Chřenovice – Podhradí . Děti jsou ubytovány ve třípokojových chatkách se soc. příslušenstvím.

Akce je již obsazena.
Kontaktní e-mail: lapackova@ddmpraha.cz
Pořadatel: Klub Klamovka – Podbělohorská 3/154, Praha 5
Sraz: upřesníme
Věk: 8 – 13 let
Cena: cca 3550 Kč
V ceně: doprava, ubytování, plná penze, program
Vybavení: podle pokynů